Składany iPad z technologią 5G

Jak podaje Economic Daily News, Apple pracuje właśnie nad iPadem, który będzie wyposażony w łączność 5G oraz składany ekran. Premiera miałaby nastąpić w przyszłym roku (2020 r.), jednakże warto wspomnieć, że są to jedynie przecieki, których do tej pory nie potwierdził nikt z bliskiego środowiska Apple. Cieszy jednak fakt, iż podjęli się oni takowego zadania, bowiem jeśli chodzi o składane ekrany, to do tej pory nikomu nie udało się tego zrobić dobrze.

Czy składany iPad może okazać się sukcesem?

Apple już nieraz udowadniało, że potrafi robić najwyższej jakości sprzęt. Niemniej jednak pamiętajmy, że całkiem niedawno Samsung również próbował zabłysnąć składanym telefonem i wizerunkowo nie skończyło się to najlepiej. Okazało się, że technologia zdecydowanie wymaga dopracowania i na ten moment użytkownicy, którzy otrzymali telefony do testów, zdecydowanie nie byli z tego zadowoleni, co też opisywali często na łamach swoich blogów, czy kanałów na You Tube.

Rok 2020 r. rokiem 5G

Przyszły rok będzie obfitował w kolejne urządzenia obsługujące 5G, możemy się dzięki temu spodziewać wielu nowinek technologicznych. Operatorzy z całego świata zaczną masowo uruchamiać kolejne sieci 5G, co napędzi sprzedaż nowych smartfonów i tabletów. Składany iPad ma oferować przekątną ekranu zbliżoną do MacBook’a. składany ekran może sprawić, że 13-calowy iPad będzie dużo łatwiejszy w przenoszeniu niż lekki MacBook Air. Składane smartfony to technologiczny przełom.