Android czy iOS – dlaczego ludzie odchodzą do Apple?

W sieci nie brakuje zażartych dyskusji pomiędzy fanami Androida, a iOS. Oczywiście kwestia najczęściej dotyczy tego, że za cenę iPhone można mieć wydajniejszy telefon z Androidem. Jednakże warto zwrócić uwagę na niezwykle ważną rzecz, a mianowicie brak problemów z użytkowaniem iPhone. Ludzie, którzy zdecydowali się odejść od Androida na rzecz Apple jasno potwierdzają, że odkąd to zrobili, to w końcu czują się pewniej. Nie znam też przypadku, aby ktoś kto przeszedł na iOS chciał wrócić do Androida, różnica w użytkowaniu jest ogromna, ale widać do dopiero jak zacznie się korzystać na co dzień z tego oprogramowania.

Na iOS jest prosto, ale stabilnie

Telefony Apple na pewno nie będą dla wszystkich. Jednakże z pewnością ich działanie docenią ci, którym zależy na tym, aby telefon po wyjęciu z pudełka po prostu działał. Prawda jest taka, że większość z nas nie potrzebuje w telefonie setek opcji, możliwości zmiany każdego jednego elementu w ustawieniach, czy tysięcy motywów graficznych. Oczekujemy przede wszystkim stabilnego i bezawaryjnego działania telefonu w każdej chwili – bez niepotrzebnych zgrzytów i wieszania się aplikacji akurat wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy użyć smartfona.

Aktualizacje iOS

iOS jest szybszy, niekoniecznie lżejszy, bardziej intuicyjny i dużo lepiej dopracowany. Regularne aktualizacje, które zapewnia nam Apple jeszcze bardziej podnosi jego atrakcyjność. Jest dużo lepiej dopracowany, ciągłe poprawki umożliwiają usprawnienie iOS prawie do perfekcji po to, aby użytkownik nie musiał sie irytować przez proste błędy.

Czytaj dalej iOS 13 – czy jest na co czekać?