Nowy iPhone SE 2020r., co nowego daje Apple, czym wyróżnia się nowy model iPhone SE

Najnowszy smartfon zaprezentowany przez Apple zaledwie kilka dni temu możemy kupić w oficjalnej przedsprzedaży od 17 kwietnia. Oczekiwało go wiele osób pragnących zakupić nowe urządzenie z systemem iOS, które jednak nie chciały, bądź nie mogły wydać na nowy telefon ponad 3 tysięcy złotych i nie były zainteresowane obecną wielkością iPhonów X, XS, XR, 11 czy też 11 Pro. 

iPhone SE 2020r.

iPhone SE (2020) ma wyświetlacz Retina HD 4,7 cala, czyli wielkością przypomina iPhone’a 8. To, czym wyróżnia się od wspomnianej ósemki to z pewnością czip A13 Bionic, który posiada również najdroższy obecnie model od Apple – iPhone 11 Pro. iPhone SE (2020) oferuje także świetną funkcję trybu portretowego, czyli wyostrzenie pierwszego planu i subtelne rozmycie tła, które sami możemy dostosować do swoich preferencji. Dostępne mamy również oświetlenie portretowe w aż sześciu efektach. W najnowszym modelu od Apple wideo możemy także nagrywać w jakości 4K. W odróżnieniu od najnowszych modeli Apple, w których mamy Face ID, iPhone SE (2020) posiada Touch ID znane nam już ze starszych modeli. Jest ono zsynchronizowane z Apple Pay, co w praktyce jest bardzo wygodne, bo nie musimy dzięki temu sięgać po kartę kredytową, gdy chcemy za coś zapłacić. 

True Tone, szybkie ładowanie

Nowy iPhone prezentuje wiele świetnych i ułatwiających korzystanie funkcji takich jak True Tone, regulujący balans bieli na wyświetlaczu, Haptic Touch, umożliwiający wyświetlenie skrótów w aplikacji, czy udostępnianie dźwięku, czyli możliwość parowania dwóch zestawów słuchawek lub AirPodsów.

iPhone SE (2020) jest odporny na pył i wodę do głębokości 1 metra przez 30 minut. Jeśli chodzi o baterię, Apple podaje, że iPhone SE jest w stanie odtwarzać wideo przez 13 godzin bez doładowywania. Nowy iPhone pozwala na szybkie ładowanie (50% w 30 minut). 

iPhone SE i iOS 13

iPhone SE (2020) stworzony jest dla iOS 13, tak więc ma w sobie wszystkie najnowsze funkcje, na przykład tryb ciemny, lub skróty Siri. Jeśli chodzi o warianty kolorystyczne, najnowszy iPhone SE możemy nabyć w kolorze, czarnym, białym oraz czerwonym.