Google Pixel 4 – cena 800 – 900 USD. Recenzja, opinie, dane techniczne

Google Pixel 4 – zintegrowanie oprogramowanie

Nowe telefony Google Pixel 4 trafiły do sklepów w tym tygodniu.  Nowy iPhone 11 zadebiutował w zeszłym miesiącu. Pytanie brzmi: czy będziesz w stanie odróżnić smartfony? Kiedyś odróżnienie tych telefonów było dużo łatwiejsze. Funkcje Pixela nigdy nie były tak imponujące jak w przypadku innych wysokiej klasy urządzeń, Google wyróżniał się dzięki swojej sprawności oprogramowania i sztucznej inteligencji, aby sprostać – a czasem przewyższyć – konkurentów w obszarach takich jak fotografia na smartfonach. Ale w tym roku Apple nie pozostało w tyle i technologicznie dogoniło Google.

Google Pixel 4 wyświetlacz

Google Pixel 4 jest dostępny w dwóch rozmiarach ekranu. Pixel 4 ma ekran 5,7-calowy, a Pixel 4 XL 6,3-calowy. Ma drugi obiektyw aparatu, dzięki czemu doskonały system aparatów Google jest nieco lepszy niż w zeszłym roku. Ma wbudowany skaner twarzy podobny do iPhone’a i nowe oprogramowanie, które naśladuje sterowanie gestem machnięcia podczas używania iPhone’a. Dyktafon Google może automatycznie transkrybować klipy audio.

Drugi obiektyw zapewnia niewielką poprawę już doskonałego systemu kamer Google.

Skaner twarzy

Najbardziej zauważalną nową funkcją w Google Pixel jest również najbardziej wadliwa część urządzenia. Google zdecydowało się na skanowanie twarzy jako sposób odblokowania Pixela 4. Po skonfigurowaniu telefonu skanujesz model twarzy w 3D. Stamtąd za każdym razem, gdy odbierzesz urządzenie, odblokuje się ono, gdy tylko zweryfikuje właściciela. Skaner twarzy jest częścią nowego systemu, który Google nazywa Motion Sense, który jest szeregiem czujników, w tym kamer na podczerwień. Radar wykrywa, kiedy ktoś sięga po telefon i aktywuje kamery na podczerwień, aby mogły zeskanować twoją twarz w mniej niż sekundę. Problem skanera twarzy jest jednak dużo większy mianowicie odblokuje się nawet przy zamkniętych oczach użytkownika , co potwierdziły testy. Może stanowić to duże zagrożenie, trzeba też stwierdzić, że przez taki błąd skaner twarzy nie spełnia w ogóle swojej funkcji.

Czytaj też: