Czy Apple wstaje z kolan? – o nowościach w nadchodzących miesiącach

Niektórzy powtarzają, że Apple od czasów śmierci Steve’a Jobsa mocno skręciło w nieco innym kierunku niż ten, który nakreślił Jobs. Jednak nie zmienia to faktu, że marka nadal ma się świetnie i patrząc na nowości, które szykuje dla swoich fanów w kolejnych miesiącach, to naprawdę są powodu do radości.

Apple TV

Ciekawa alternatywa dla Netflixa, jednak na początku będzie dostępna z zapewne niezbyt rozbudowaną ofertą. Dostęp ma kosztować – podobnie jak w Arcade – 24,99 zł, zatem atrakcyjnie. Mało tego, Apple już zamówiło kilka produkcji serialowych, które w nadchodzących miesiącach dołączą do Apple TV i zapowiadają się wyśmienicie. Jednak dopiero za kilka miesięcy dowiemy się, czy nie skończy się tylko na ładnych obietnicach.

Apple Arcade

Świetna propozycja dla fanów gier, którym zależy na dostępie do produkcji, które pozwalają się zrelaksować – chociażby w przerwie od pracy. Warto zwrócić uwagę na dość niską cenę abonamentu, gdyż 24,99 zł nawet jak na nasze polskie warunki, to propozycja nader atrakcyjna. Tym bardziej że już na starcie mamy otrzymać dostęp do ponad 100 różnych gier.

Nowy iPad 10,2”

Mamy tu następcę innego budżetowego modelu iPada 9,7”. Szczególnie dedykuje się ten sprzęt uczniom i studentom – głównie ze względu na niską cenę oraz obsługę Apple Pencil pierwszej generacji. Cena 299 dolarów pozwala przypuszczać, że iPad 10,2” z pewnością będzie jedną z najczęściej wybieranych opcji z oferty Apple.

iPhone 11 oraz iPhone 11 Pro

Nir da się ukryć, że to właśnie na najnowsze modele iPhone wiele osób czekało najbardziej. Jak to zwykle bywa, nie obyło się bez skrajnych głosów. Niektórzy są zachwyceni, inni twierdzą, że Apple nie pokazało nic nowego. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że lekcje przez Apple zostały odrobione. Prezentowane modele zasługują na uwagę i przynoszą sporo ciekawych zmian. Nawet jeśli zmiany te nie są rewolucyjne, to z pewnością widać znaczny postęp w odniesieniu do poprzednich telefonów.

Czytaj też Pierwsze oficjalne głosy recenzentów na temat iPhone 11

Dla wielu ciekawą opcją może okazać się iPhone 11 (następca XR) – najtańszy model, który u nas w Polsce nie powinien kosztować więcej niż 3700 zł. Warto również z uwagą przyjrzeć się flagowemu modelowi, czyli iPhone 11 Pro. Solidna konstrukcja z matowym wykończeniem prezentuje się doskonale. Poprawiono Face ID, a sam telefon jest prawdopodobnie pierwszym na rynku, który wspiera WiFi 6. I coś, co z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników, którzy intensywnie korzystają z telefonu. Mianowicie szybka ładowarka 18W, zamiast przestarzałej konstrukcji 5W.